דף נחיתה לעסק דף נחיתה לעסק

גנבי הדומיינים

23 Apr גנבי הדומיינים

פורסם ב 09:50 בקטגוריית דומיינים [ssba]

גניבות ומחטפים בעולם הדומיינים.

בדרך כלל כשמדברים על סערות בעולם הדומיינים, מדברים על דומיין ששבר שיאי תעבורה, או על עסקת דומיין בסכומים של מיליונים. למשל הידעתם שהרכישה של הדומיין Israel.com היתה אחת העיסקאות היקרות ביותר בעולם?
אבל בעולם הדומיינים תוכלו גם לשמוע על כמה וכמה סערות שקשורות לפשעים וגניבות. יש לא מעט מקרים של גניבות ונסיונות גניבה של דומיינים. אומנם מדובר במרחב וירטואלי, אבל גנב מדומיין אינו פטור.

שיהיה פה סדר בדומיין
סדר ברישום ואחזקת הדומיינים שלכם הוא עניין חשוב ומשמעותי. רישום דרך רשם דומיינים מוסמך, וידוא של אישור תוקפו וחידושו בזמן, לפני סיום התוקף, ושמירה מסודרת על הטפסים הרלוונטיים הם אינם עניין של מה בכך.
אי סדר בטפסים הרלוונטיים עלול לאפשר גניבה שתעלה לבעלי הדומיין המקורי מיליונים. כך קרה במקרה של הדומיין Sex.com. בעולם של היום אין צורך לפרט כמה דומיין כזה יכול לעלות…
גם ספאמרים וחבריהם ינסו לעשות הכל כדי לגנוב לכם את שם הדומיין. אחת השיטות היא שליחה של מייל עם טופס מזוייף של חידוש הרישום לדומיין שלכם, וכשאתם חושבים שאתם ממלאים טופס חידוש, אתם בעצם ממלאים טופס שמעביר את בעלות הדומיין שלכם למישהו אחר. כבר היו כמה וכמה הונאות כאלו ברחבי הרשת וברחבי עולם הדומיינים.

מחטפים
מעבר לגניבות של דומיינים דרך טפסים, יש דיווחים על מחטפי דומיינים, ועל גניבת רעיונות רגע לפני הרישום. למשל בעל אתר שמציע כלי חיפוש של מילות מפתח, שיבחין שבחיפוש שלכם עליתם על מילת מפתח ששווה זהב, יכול להירשם בעצמו כבעל הדומיין שיכלול את מילת הזהב שלכם. יש הרבה אנשים טובים ברשת, אבל יש גם כאלה שלא. חשוב לבחור רשם דומיינים מוסמך, וחשוב לבדוק איפה מקלידים את הרעיונות היצירתיים שלכם למילות מפתח, למי מוסרים נתונים, אילו טפסים בדיוק אתם ממלאים, ובעיקר לזכור שזמן במרחב הוירטואלי קיים גם קיים, ואם הגיע הזמן לחדש את תוקף הדומיין שלכם, אל תתמהמהו. ואם מצאתם מילת מפתח מבריקה, רוצו לרשום אותה לעצמכם, ויפה שעה אחת קודם. גם בזמן וירטואלי.

תגיות:

אין תגובות

פרסם תגובה